Uzun Süreli Hayat Sigortası

  • Anasayfa
  • Uzun Süreli Hayat Sigortası

Uzun Süreli Hayat Sigortası

Hayat, uzun bir yolculuk. Bu yolculukta karşına çıkabilecek birçok güzellik olduğu gibi beklenmedik sürprizler de olabilir. Ömür boyu güvende hissetmen ve dilediğin teminatları seçerek beklentilerine en uygun paketi oluşturabilmen için Fibaemeklilik'ten Uzun Süreli Hayat Sigortası’nı tercih edebilirsin.

image

Uzun Süreli Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Uzun hayat yolculuğunda sana destek olacak bu sigortanın kapsamını buradan keşfedebilirsin.


  • Vefat Teminatı: Sigortalının her türlü vefatı (kaza veya hastalık) halinde, sigortalının belirlemiş olduğu teminat tutarı hak sahiplerine ödenir. Sigortalının tehlikeli hastalıklar teminatı kapsamında tazminatını aldıktan sonra vefat etmesi durumunda ise vefat teminat tutarı ile tehlikeli hastalıklar teminat tutarı arasındaki pozitif fark hak sahiplerine ödenir.
  • Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı (İsteğe Bağlı): Sigortalının kaza sonucu daimi malul kalması durumunda belirlenen teminat tutarı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları kapsamında sigortalıya tek seferde ödenir.
  • Kaza Sonucu Vefat Teminatı (İsteğe Bağlı): Sigortalının kaza sonucu vefatı halinde belirlenen teminat tutarı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları kapsamında sigortalıya tek seferde ödenir.
  • Tehlikeli Hastalıklar Teminatı (İsteğe Bağlı): Sigortalı Tehlikeli Hastalıklar Teminatını isterse sadece kanser şeklinde 1 hastalık olarak kalp krizi, hastalık sonucu inme ve kanser şeklinde 3 hastalık olarak ya da kalp krizi, kanser, felç, koroner arter cerrahisi, böbrek yetmezliği, önemli organ nakilleri, inme, multiple skleroz (MS) şeklinde 8 hastalık olarak seçebilir.


Tehlikeli Hastalıklar kapsamında sigortalının, hastalık sonucu maluliyet kalp krizi, hastalık sonucu inme geçirmesi, kansere yakalanması veya belirtilen 8 hastalıktan birine yakalanması durumunda, geçirilen hastalığın belgelenmesinden itibaren başlayan 30 günlük bekleme süresi sonunda sigortalı halen hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirlenen teminat tutarı, sigortalıya tek seferde ödenir.

Tehlikeli Hastalıklar Teminatı ödendikten sonra Vefat Teminat Tutarından, bu tutar kadar indirim yapılır.